ЛСВ консультант - 5S
HyperLink
GooglePlay   Facebook   VKontakte   LinkedIn   YouTube
 
укр  
   рус  
Частину функцій вимкнено.
Вхід   Реєстрація


GooglePlay   Facebook   VKontakte   LinkedIn   YouTube

LEAN PRODUCTION – ОЩАДЛИВЕ ВИРОБНИЦТВО

5S - організація робочого середовища та контроль запасів

Метод 5S зазвичай розглядається у якості фундаменту для Ощадливого виробництва, та й, загалом, для нормального виробництва. Без впровадження 5S неможлива ефективна робота взагалі.

Назва методу походить від п’яти японських слів, вимова яких починається з «с»:
            1. Сеірі (Seiri) – відібрати непотрібне.
            2. Сейтон (Seiton) – впорядкувати потрібне.
            3. Сейсо (Seiso) – прибрати та почистити.
            4. Сейкетсу (Seiketsu) – підтримувати досягнутий рівень.
            5. Сіцуке (Shitsuke) – виховувати персонал у дусі 5S.

У західній практиці часто використовуються терміни «кампанія п’яти S» (Sort, Straighten, Scrub, Systematise, Standardise) або «кампания п’яти C» (Clear out, Configure, Clean and check, Conform, Custom and practice). У назві використовується англійські слова, що обумовлено бажанням відмовитись від згадування японських, проте не змінює сутності методу.

Незважаючи на уявну спрямованість на наведення та підтримання чистоти та порядку, 5S має значно більш глибокий практичний та економічний сенс. Підтримання чистоти та забезпечення виробничої гігієни одне із завдань, що їх вирішує 5S.

5S фактично виступає потужним, практичним, досить легко та з мінімальними витратами запроваджуваним методом управління запасами.

Прості дію з видалення непотрібного, впорядкування, маркування потрібного (що, де, скільки, максимум, мінімум) забезпечують чіткий, простий, недорогий та незалежний контроль запасів. Забезпечення легкого доступу до запасів залежно від частоти їх використання обумовлює скорочення втрат робочого часу. Змінення планового незнижуваного мінімуму запасу (проста зміна тексту бірки, або його вилучення) дозволяє досвідним шляхом, у короткий термін визначити обґрунтовані норми мінімуму або максимуму запасів того, чи іншого виду.

Як планувати та контролювати 5S?

5S - передбачає прості та зрозумілі дії, не використовує сладних формул та методик планування, або аналізу. У 5S усе просто та зрозуміло. Проте, саме через цю простоту, контроль результатів впровадження 5S викликає певні сладнощі. Тож, для вирішення проблеми постановки завдань та контролю досягнутих результатів щодо 5S застосовуєтьтся також дуже простий та зрозумілий  "метод фотографій з фіксованої точки (МФФТ) ".

Коли впроваджують 5S?

5S запроваджують у робочий час. Час на заходи щодо підтримання робочого місця на належному організаційному рівні, прибирання робочого місця, видалення відходів, чищення устаткування тощо є невід’ємною частиною робочого часу. Цей час включається в склад норм праці та оплачується.

На багатьох підприємствах для реалізації додаткових заходів щодо впровадження 5S використовують час простоїв, що виникають з різних причин. Це дозволяє ефективно використовувати паузи у роботі, перетворивши їх з джерела втрат, на фактор внесення та впровадження новацій. На окремих підприємствах, для реалізації колективних заходів щодо 5S передбачають спеціальні години, або дні за окремим графіком. Індивідуальні заходи щодо 5S здійснюються у звичайному порядку.

Seiri     Seiton     Seiso     Seiketsu     Shitsuke     МФТ

ПОДІЛИТИСЯ  FB  VK  IN  TW
Контакти: пошт@, тел. +38 (067) 664-92-42, Skype   Viber   WhatsApp © Лучанінов С.В., 2013-2021
     Версія від 28.01.2021