ЛСВ консультант
HyperLink
GooglePlay  Facebook  VKontakte  LinkedIn  YouTube  Rutube  Twitter
 
укр | рус

Частину функцій вимкнено.
Вхід   Реєстрація


GooglePlay  Facebook  VKontakte  LinkedIn  YouTube  Rutube  Twitter
НОРМУВАННЯ
професійний інструмент для проведення
спостережень для нормування праці
HyperLink

Нормування праці, як наука і професія, існує вже більше сотні років. Величезна кількість завдань нормування вже вирішено. Широко відомі перевірені та надійні методи розробки норм, розроблені і опубліковані численні збірники норм на різні види робіт.

Однак, в реальній практиці нормування, фахівці неминуче стикаються з необхідністю розробляти власні норми і оцінювати ефективність використання персоналом робочого часу. Як правило для цього доводиться проводити спостереження - хронометражі та фотографії робочого часу.

Методи проведення таких спостережень широко відомі, проте це досить трудомісткий процес, що вимагає ретельності і уважності від спостерігача.

Додаток
Нормування дозволяє істотно спростити процес хронометрування і фотографування робочого часу і обробки отриманих результатів.
НОРМУВАННЯ Скачать в GooglePlay

     Хронометраж
             • процес замірів;
             • архів спостережень (хроноряди);
     Індивідуальна фотографія робочого часу (ФРЧ)
             • проведення ФРЯ;
             • обробка результатів ФРЧ;
     Групова фотографія робочого часу
             • проведення ГФРЧ;
             • обрабка результатів ГФРЧ;
     Фотографія робочого часу методом моментних
     спостережень (МФРЧ)
             • проведення МФРЧ;
             • обробка результатів МФРЧ.

Використання
Нормування не тільки істотно полегшує роботу фахівців з нормування праці. Ця програма дозволяє залучати до спостережень людей без спеціальної підготовки - достатньо простого інструктажу.
НОРМУВАННЯ
Хронометраж
HyperLink
Процес замірів

Заміри проводяться з використанням спеціального секундоміра, який крім, власне, відліку часу, може фіксувати (заносити лист спостережень - хронокарту) результат.

Оскільки на тривалість хронометрованої операції можуть впливати її характеристики (фактори тривалості), секундомір передбачає можливість їх фіксації (в дужках після відповідного заміру). Кількість фіксованих факторів тривалості - три.

Нормування пропонує використовувати одночасно до п'яти незалежних секундомірів. При спробі введення назви роботи відбувається перехід в спеціальне поле, де введення назви супроводжується пошуком даних з файлу архіву. Таким чином, надається можливість продовжити раніше збережений хроноряд.





Архів спостережень (хроноряди)

Якщо хронометрованій роботі на присвоєно назву (вноситься у відповідне поле секундоміра), то фіксація виміру проводиться тільки на екран. Якщо назва задано - кожен результат також зберігається в файл архіву.

Користувач може переслати файл архіву, використовуючи на вибір відповідні додатки на пристрої.

Додаток надає можливість не тільки поповнювати архів в процесі спостережень, але і проводити з ним активні дії.

Вміст архіву можна переглядати, видаляти з нього непотрібні записи. Крім того, зміст записів може редагуватися користувачем на свій розсуд.
 
НОРМУВАННЯ
Індивідуальна фотографія робочого часу
HyperLink    
   
Проведення ФРЧ

Нормування передбачає проведення індивідуальної фотографії робочого часу у форматі - один спостерігач, один об'єкт спостереження.

Перед початком спостереження, слід скласти список індексів витрат і втрат робочого часу, що будуть вивчатися під час проведення ФРВ. Їх кількість не обмежується, проте, занадто велике число веде до громіздкість і розпорошує увагу, занадто мале - знижує детальність результату.

За бажанням користувача, може бути обраний стандартний (за замовчуванням) набір іздексов, який підходить більшості промислових підприємств.


                                        

У процесі спостереження, після натискання відповідної екранної кнопки, фіксується індекс і його розшифровка, а також час закінчення даної дії-бездіяльності працівника. Крім того, є можливість відзначити факт перекриття даного дії основним (машинним, технологічним) часом, а також впливу шкідливих факторів виробничого середовища.

Кожен рядок з результатом спостережень вноситься в фотокарту на екрані, одночасно з цим він вноситься в файл поточної фотографії робочого часу, що дозволяє припиняти та продовжувати спостереження, а також запобігає втраті даних.

У фотокарті можлива також фіксація кількості продукції, що випускається. Зазвичай це робиться для контролю вироблення, ритмічності виробництва. Але фіксувати кількість виробленого рекомендується при випуску однорідної продукції.

Коментарі, пояснення та іншу необхідну інформацію користувач може зберегти у ФРВ в "примітках" до кожного рядка фотокарти. Результат спостережень - фотокарти, користувач може переслати, використовуючи на вибір відповідні додатки на пристрої. Пересилання відбудеться єдиним zip файлом фотокарти разом з результатами її аналізу.

Обробка результатів ФРЧ

Обробка результатів індивідуальної фотографії робочого часу відбувається автоматично. Користувач тільки вибирає файл з ФРЧ з числа збережених на пристрої.

                                        

Зведена відомість однойменних витрат та втрат робочого часу складається автоматично за стандартними правилами, прийнятим в нормуванні праці.

У ній вказується, скільки разів слід в процесі спостережень кожного з індексів витрат і втрат робочого часу і сумарне зазначений час. Окремо вказуються перекриваються машинним часом дії працівника. Час перекриття даного індексу підсумовується тільки в стовпці «перекрито», а потім додається загальної тривалості того індексу, який перекриває. Перекриття даними індексом машинного часу інших дій для довідки дається в окремому стовпці зведеної відомості.

Також у зведеній відомості однойменних витрат і втрат робочого часу наводиться розрахунок кількості часу, коли працівник піддається впливу шкідливих факторів виробництва (звичайно, якщо це фіксувалося в фотокарті). Це дозволяє використовувати ФРВ при атестації робочих місць за умовами праці.

Результат аналізу ФРЧ - зведену відомість однойменних витрат і втрат робочого часу, користувач може переслати, використовуючи на вибір відповідні додатки на пристрої. Пересилання відбудеться єдиним zip файлом вихідної фотокарти разом з результатами її аналізу.
НОРМУВАННЯ
Группова фотографія робочого часу
HyperLink
Проведення ГФРЧ

Нормування передбачає проведення групової фотографії робочого часу в форматі - один спостерігач, до десяти об'єктів спостереження.


                                         

Обов'язкова умова для проведення ГФРЧ - усіх спостережуваних працівників повинно бути одночасно видно. Якщо спостерігачеві доведеться в процесі спостережень активно переміщатися, це може істотно вплинути на результат.

На відміну від індивідуальної фотографій робочого часу, при проведенні ГФРЧ фіксація (запис) результатів відбувається не в момент початку-закінчення відповідної дії працівника, а із заздалегідь встановленою періодичністю. Додаток пропонує запис через 1, 2 або 3 хвилини.

Внесення результату в фотокарту відбувається автоматично по таймеру, який висвічується на екрані. Фіксуються ті індекси витрат і втрат робочого часу, які в даний момент обрані (видно на екрані) для кожного з об'єктів спостереження.

Кількість фіксованих індексів не обмежується, а з огляду на, що їх список завжди видно користувачеві, ймовірність помилки мінімальна.

Для запобігання втрати даних, одночасно з фіксацією на екрані, дані записуються в файл архіву. Це дозволяє продовжувати раніше розпочату ГФРВ. 


Обробока результатів ГФРЧ

Обробка результатів групової фотографії робочого часу відбувається автоматично. Користувач тільки вибирає файл з ГФРЧ з числа збережених на пристрої.

                                         

Зведена відомість однойменних витрат та втрат робочого часу складається за стандартними правилами, прийнятим в нормуванні праці для ГФРЧ. У ній вказується загальний час, зазначене в процесі спостережень для кожного з індексів витрат і втрат робочого часу, а також частка (%) даного індексу в загальному часу спостережень за даною фотокарті.

Розрахунки проводяться для кожного з працівників (об'єктів спостереження), а також в середньому.

Результат аналізу ГФРВ - зведену відомість однойменних витрат і втрат робочого часу, користувач може переслати, використовуючи на вибір відповідні додатки на пристрої. Пересилання відбудеться єдиним zip файлом фотокарти разом з вихідної фотокарт.
НОРМУВАННЯ
Фотографія робочого часу методом моментних спостережень
HyperLink
Проведення МФРЧ

Фотографія робочого часу методом моментних спостережень - один і популярних способів вивчення витрат і втрат робочого часу. Він привабливий тим, що можна одночасно спостерігати за багатьма виконавцями при відносній гнучкості графіка роботи самого спостерігача.

Метод МФРВ ґрунтується на ідеї, що якщо працівник, наприклад, 10% робочого часу прибирає виробничі відходи зі свого робочого місця, то ймовірність того, що спостерігач у випадковий момент часу побачить це прибирання також становить 10%.

Додаток надає можливість одночасного спостереження за 15 виконавцями.

                                        

Види витрат і втрат робочого часу, що фіксуються в процесі спостережень, вибираються користувачем у відповідному вікні редагування. Також є можливість завантаження стандартного набору індексів, які підходять для більшості промислових підприємств.

Фіксація результатів спостережень проводиться користувачем самостійно по довгому натисканню відповідної екранної кнопки. Одночасно з внесенням рядки результату в фотокарту на екрані, відбувається запис даних у файл архіву, що дозволяє продовжити розпочату МФРВ в будь-який час, і знижує ризик втрати даних.

Обробка результатів МФРЧ

Обробка результатів фотографії робочого часу методом моментних спостережень відбувається автоматично. Користувач тільки вибирає файл з МФРЧ з числа збережених на пристрої.

                                        

Зведена відомість однойменних витрат та втрат робочого часу складається за стандартними правилами, прийнятим в нормуванні праці для МФРВ. У ній вказується частка (%) кожного із зафіксованих індексів витрат і втрат робочого часу в загальному часу спостережень за даною фотокарті. Розрахунки проводяться для кожного з працівників (об'єктів спостереження), а також в середньому.


HyperLink
ПОДІЛИТИСЯ  FB  VK  IN  TW
Тут є тисячі норм часу, виробітку, обслуговування чи чисельності на різні види робіт, для різних професій і посад. Вони взяті зі збірників норм, які офіційно видані та рекомендовані до застосування.
 
Тут можна замовити паперові копії численних збірників норм або кваліфікаційних довідників. Текст або числа на сайті - це добре, але часом потрібний і сам документ. Саме для цього тут і створено такий розділ.
 
Тут ви знайдете класифікатори професій та усі випуски ДКХП, ЕТКС, КСДС. Також у цьому розділі десятки тисяч посадових інструкцій для керівників, фахівців, службовців та робітників.
 
Оцінювати персонал завжди клопітно. У цьому розділі можна в автоматизованому режимі оцінити компетенції працівників, провести грейдування персоналу. Ви просто вибираєте підходящий варіант, а все інше робить сайт.
 
Про ощадливе виробництво написано багато книжок, але із практикою впровадження завжди складності. Тут не лише інформація, а й автоматизоване вирішення найважливіших завдань TPM та 7QCT.
Контакти: пошт@, тел. +38 (067) 664-92-42, Skype   Viber   WhatsApp   Telegram © Лучанінов С.В., 2013
     Версія від 04.08.2024