ЛСВ консультант - Групова фотографія робочого часу
HyperLink
GooglePlay   Facebook   VKontakte   LinkedIn   YouTube
 
укр  
   рус  
Частину функцій вимкнено.
Вхід   Реєстрація


GooglePlay   Facebook   VKontakte   LinkedIn   YouTube

ФОТОРАФІЯ РОБОЧОГО ЧАСУ

ГРУПОВА ФОТОГРАФІЯ РОБОЧОГО ЧАСУ

Під проведення групової фотографії робочого часу, об’єктом спостережень виступає декілька  працівників одночасно. Працівники, за якими ведеться спостереження, можуть виконувати спільне виробниче завдання (бригада), або працювати за індивідуальними завданнями. Групова ФРЧ дозволяє вивчати робочий водночас декількох виконавців, що значно зменшує тривалість спостережень без істотної втрати точності результату.

Спеціальний додаток Нормування вирішить всі завдання, пов'язані з фотографуванням робочого часу будь-яким з поширених методів: зафіксує дані (складе фотокарту), обробить їх (складе відомість одноменних витрат і втрат робочого часу) і відправить вам файли. HyperLink


Додаткові умови для проведення групової фотографії робочого часу:
    1. Усіх працівників, за якими ведеться спостереження, має бути видно з місця розташування
        спостерігача.
    2. Запис ведеться одразу у вигляді індексів витрат та втрат робочого часу.
    3. Запис ведеться через заздалегідь встановлений інтервал - 1, 2 або 3 хвилини.

Досвід декількох поколінь фахівців із нормування праці сформував типовий бланк групової фотографії робочого часу, який дозволяє зручно та ефективно проводити спостереження та оброблювати результат.

Бланк листа спостережень (фотокарта), звісно, містить «шапку» де вказуються місце та дата проведення спостережень, описуються робочі місця, за якими велось спостереження, також заноситься інша загальна інформація, що буде визнана корисною.

Основна, «змістовна частина» виглядає наступним чином:

Час Порядковий номер працівника
год. хв. 1 2 3 4 5 6 7 8
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
8 00                
  01                
  02                
  03                
  04                
  05                
  06                

У стовпчиках 1 та 2 вказується час, коли, згідно графіку, здійснюється запис результатів спостережень.

У стовпчиках 3 - 10   фіксується індекс витрат та втрат робочого часу, що відповідає реальним подіям на робочому місці даного працівника у момент спостережень. Що менший інтервал спостережень, то більша точність результату, проте збільшення інтервалу дозволяє істотно збільшувати чисельність об'єктів спостереження. У такому випадку, певне зменшення точності кожного із записів компенсується їх масовістю. Кількість стовпчиків у цій частині фотокарти групової ФРЧ може змінюватись.

Під час групової фотографії робочого часу, зважаючи на можливості пам'яті спостерігача, кількість індексів витрат та втрат робочого часу, які фіксуються у листі спостережень, зазвичай обмежується 10-12 найбільш цікавих у даний момент.

Бланк фотокарти групової ФРВ із вписаним графіком спостережень готується заздалегідь. Він складається з декількох сторінок. Наприклад, із інтервалом у 1 хвилину протягом вісьмигодинної зміни для кожного з працівників доведеться зробити 480 записів.

Якщо має місце перекриття основним (технологічним) часом, або оперативним часом (у разі, коли розподіл не проводиться) інших дій працівника, то у відповідній клітині колонок 3-10 робиться графічна відмітка.

Подивитись приклад групової фотографії робочого часу.

Внесення даних до фотокарти - дуже важливий, проте не останній етап фотографії робочого часу. Після проведення спостережень складається зведена відомість однойменних витрат робочого часу.

Для того, щоб визначити тривалість кожного з видів витрат або втрат робочого часу, кількість відповідних індексів помножується на інтервал спостережень. У зведеній відомості розраховуються результати для кожного з працівників окремо. У разі, якщо працівники виконують однакову роботу, або працюють спільно (бригада), також розраховуються середні значення для кожного з видів витрат та втрат робочого часу.

На основі зведених відомостей витрат та втрат робочого часу складається баланс робочого часу.

ПОДІЛИТИСЯ  FB  VK  IN  TW
Контакти: пошт@, тел. +38 (067) 664-92-42, Skype   Viber   WhatsApp © Лучанінов С.В., 2013-2021
     Версія від 28.01.2021