ЛСВ консультант - 7QCT - Графіки контролю
HyperLink
GooglePlay   Facebook   VKontakte   LinkedIn   YouTube
 
укр  
   рус  
Частину функцій вимкнено.
Вхід   Реєстрація


GooglePlay   Facebook   VKontakte   LinkedIn   YouTube

LEAN PRODUCTION – ОЩАДЛИВЕ ВИРОБНИЦТВО

7QCT - сім інструментів контролю якості
 
Графіки контролю

Графіки контролю унікальний інструмент дослідження «нормальності» протікання виробничого процесуйого контрольованості.

Досить типова ситуація, коли у виробничому процесі виникає брак, або, наприклад, перевитрати енергії. Це нормально? Відповідь неоднозначна. Використання графіку контролю дозволяє отримати відповідь на запитання щодо нормальності протікання виробничого процесу.

Обов’язковою та невід’ємною частиною графіків контролю, окрім власне графіку аналізованого параметру, є верхня границя, нижня границя та середня лінія, які накреслюються на поле графіка за результатами розрахунку. Верхня та нижня границі, наприклад для графіку контролю діаметру деталі не мають нічого спільного с межами допуску на розмір деталі. Це розрахункові межі, вихід графіку за які є основною, проте не останньою, ознакою «ненормальності» протікання процесу та втрати контролю на ним.

Графік без ліній границь та середньої лінії не може вважатись графіком контролю.

Залежно від характеру аналізованих даних графіки контролю бувають різних типів:

Тип XR - аналіз фізичних (недискретних) даних, що є результатами безпосереднього вимірювання. Наприклад, геометричні розміри, температура, вага, міцність, хімічна чистота, енергоємність, трудомісткість тощо.

Тип pn – аналіз групованих даних, що характеризують групи однакового розміру. Наприклад, % браку в однакових партіях деталей, зупинки конвейєру за годину тощо. Застосовується для відносно частих подій.

Тип p – аналіз групованих даних, що характеризують групи різного розміру. Наприклад, % браку у різних за розмірами партіях деталей. Застосовується для відносно частих подій.

Тип с – аналіз даних не об’єднаних у групи, або коли розмір груп невідомий. Наприклад, кількість дефектів, кількість повернень товару на день тощо, кількість скарг сусудів на гвалт. Застосовується для відносно рідкісних подій.

Тип u – аналіз групованих даних із будь якими  розмірами груп. Аналог p та pn, але застосовується для відносно рідкісних подій.

< Назад                                                                                                                         

ПОДІЛИТИСЯ  FB  VK  IN  TW
Контакти: пошт@, тел. +38 (067) 664-92-42, Skype   Viber   WhatsApp © Лучанінов С.В., 2013-2021
     Версія від 28.01.2021