ЛСВ консультант - 7QCT - Графіки контролю
 HyperLink    укр  
    рус  
  
Частину функцій вимкнено.
Вхід   Реєстрація

HyperLink

LEAN MANUFACTURING – ОЩАДЛИВЕ ВИРОБНИЦТВО

7QCT - сім інструментів контролю якості
 
Графіки контролю

Графіки контролю унікальний інструмент дослідження «нормальності» протікання виробничого процесуйого контрольованості.

Досить типова ситуація, коли у виробничому процесі виникає брак, або, наприклад, перевитрати енергії. Це нормально? Відповідь неоднозначна. Використання графіку контролю дозволяє отримати відповідь на запитання щодо нормальності протікання виробничого процесу.

Обов’язковою та невід’ємною частиною графіків контролю, окрім власне графіку аналізованого параметру, є верхня границя, нижня границя та середня лінія, які накреслюються на поле графіка за результатами розрахунку. Верхня та нижня границі, наприклад для графіку контролю діаметру деталі не мають нічого спільного с межами допуску на розмір деталі. Це розрахункові межі, вихід графіку за які є основною, проте не останньою, ознакою «ненормальності» протікання процесу та втрати контролю на ним.

Графік без ліній границь та середньої лінії не може вважатись графіком контролю.

Залежно від характеру аналізованих даних графіки контролю бувають різних типів:

Тип XR - аналіз безперервних (недискретних) даних, що є результатами безпосереднього вимірювання. Наприклад, геометричні розміри, температура, вага, міцність, хімічна чистота, енергоємність, трудомісткість тощо.

Тип pn – аналіз дискретних даних, що характеризують групи однакового розміру. Наприклад, % браку в однакових партіях деталей.

Тип p – аналіз дискретних даних, що характеризують групи різного розміру. Наприклад, % браку у різних за розмірами партіях деталей.

Тип с – аналіз дискретних величин не об’єднаних у групи. Наприклад, кількість дефектів на одиницю продукції, кількість якихось подій/випадків у певний проміжок часу.

< Назад                                                                                                                         

Контакти: пошт@, тел. +38 (067) 664-92-42, Skype   © Лучанінов С.В., 2013-2020
     Версія від 14.09.2020