ЛСВ консультант - 7QCT - Гістограма
HyperLink
GooglePlay   Facebook   VKontakte   LinkedIn   YouTube
 
укр  
   рус  
Частину функцій вимкнено.
Вхід   Реєстрація


GooglePlay   Facebook   VKontakte   LinkedIn   YouTube

LEAN PRODUCTION – ОЩАДЛИВЕ ВИРОБНИЦТВО

7QCT - сім інструментів контролю якості
 
Аналізуємо гістограму

Аналіз отриманої гістограми можна проводити у різний спосіб, проте найпростіше - просто порівняти виглід Вашої гістограми із типовим зразком. Навіть такий простий спосіб дає чудові результати!

Симетрія
Характер розподілу близький до нормального закону. Такий тип гістограм найчастіше зустрічається. Результати вимірювань придатні до проведення подальшого аналізу.
Зміщення
Велика частка даних дорівнює або менше середнього (ліве зміщення), або дорівнює або більше середнього значення (праве зміщення). Це може визначатись особливостями технологічного процесу, наприклад, роботі у негативних допусках, а може говорити про зношеність чи невірне налаштування устаткування. Результати вимірів придатні для подальшого використання, прогте слід провести додаткову перевірку причин зміщення.
Дві вершини
Наявність двох, або більше, вершин свідчить про перемішування декількох вибірок. Наприклад, результатів вимірювання на декількох різних верстатах, або різних параметрів близьких за числовими значеннями (довжина-ширина) тощо. Набір даних потребує групування за основними ознаками (стратифікації). Використовувати для подальшого аналізу не можна.
Обрізаний край
Поширена ситуація. Це, зазвичай, свідчить про те, що частина даних, наприклад тих, що виходили за поле допуску, просто була ігнорована (не реєструвалась). Потребує додаткової перевірки.
Піднятий край
Зазвичай свідчить про навмисне внесення викривлень. Наприклад, коли дані, що виходили за поле допуске було «округлено» до рівня, що відповідав стандарту. Потребує додаткової перевірки.
Викид даних
Зазвичай свідчить про серьозні помилки під час збирання вихідних даних, змішуванні різних вибірок або збоях у технологічному процесі. Вихідні дані та об’єкт досліджень підлягають додатковій перевірці.
«Плато»
Характер розподілу далекий від нормального. Це свідчить або про змішування двох, чи більше вибірок (наборів даних), або про близький до лінійного характер розподілу. Якщо лінійних характер розподілу відповідає особливостям вивчуваного процесу, дані придатні до подальшого аналізу. Якщо ж ні, то використання даних не рекомендоване.

Хочете дізнатись більше?
Візьміть участь у нашому семінарі чи практикумі, або замовте ЛСВ консультацію.  

ПОДІЛИТИСЯ  FB  VK  IN  TW




Контакти: пошт@, тел. +38 (067) 664-92-42, Skype   Viber   WhatsApp © Лучанінов С.В., 2013-2021
     Версія від 28.01.2021