ЛСВ консультант - 7QCT - Діаграми розкиду (Scatter Diagram)
HyperLink
GooglePlay   Facebook   VKontakte   LinkedIn   YouTube
 
укр  
   рус  
Частину функцій вимкнено.
Вхід   Реєстрація


GooglePlay   Facebook   VKontakte   LinkedIn   YouTube

LEAN PRODUCTION – ОЩАДЛИВЕ ВИРОБНИЦТВО

7QCT - сім інструментів контролю якості
 
Діаграми розкиду

Діаграми розкиду – особливий графічний метод, що дозволяє встановити та проаналізувати зв’язок між двома величинами. Наприклад, зв’язку між температурою та спожитою енергією, трудомісткістю складання та кількістю складальних одиниць тощо.

Метод діаграм розкиду – простий, не потребує складних розрахунків та може застосовуватись на усіх організаційних рівнях усіма категоріями персоналу. Проте, слід зазначити, що він може застосовуватись лише для лінійних, або близьких до лінійних залежностей.

Для проведення аналізу необхідні від 8 до 90 пар (XY) значень, зв’язок між якими аналізується. Збільшення кількості вихідних даних призводить до зростання витрат часу, не забезпечуючи зростання точності розрахунку.

Порядок побудови діаграми розкиду дуже простий:

  1.  Відкладаючи на осях X та Y значення для кожного з аналізованих результатів. Поле діаграми має бути квадратним.
  2. Розділяємо точки вертикальною лінією таким чином, щоб ліворуч та праворуч від неї кількість точок була однаковою. Так само ділимо лінією точки «навпіл» по горизонталі. Ми накреслили медіани.
  3. Порахувати точки у чотирьох секторах («чвертях»), відокремлених медіанами.
  4. Якщо найбільша кількість точок у «протилежних» чвертях, накреслюємо медіани у кожній з цих чвертей та з’єднуємо точки перехрещення цих медіан прямою лінією. 
На рисунку наведено графік розкиду щодо зв'язку температури процесу та виходу годного.

Звісно, прочитавши Ви можете сказати, що усе це можна зробити на комп’ютері, а сам метод графіків контролю вже не актуальний. Звісно, можна зробити на комп’ютері, проте він не завжди є, і використавши діаграму розкиду Ви здивуєтесь наскільки просто отримується результат на простому аркуші паперу.

Хочете дізнатись більше?
Візьміть участь у нашому семінарі чи практикумі, або замовте ЛСВ консультацію

< Назад                                                                                                                           Далі >   

ПОДІЛИТИСЯ  FB  VK  IN  TW
Тут є тисячі норм часу, виробітку, обслуговування чи чисельності на різні види робіт, для різних професій і посад. Вони взяті зі збірників норм, які офіційно видані та рекомендовані до застосування.
 
Тут можна замовити паперові копії численних збірників норм або кваліфікаційних довідників. Текст або числа на сайті - це добре, але часом потрібний і сам документ. Саме для цього тут і створено такий розділ.
 
Тут ви знайдете класифікатори професій та усі випуски ДКХП, ЕТКС, КСДС. Також у цьому розділі десятки тисяч посадових інструкцій для керівників, фахівців, службовців та робітників.
 
Оцінювати персонал завжди клопітно. У цьому розділі можна в автоматизованому режимі оцінити компетенції працівників, провести грейдування персоналу. Ви просто вибираєте підходящий варіант, а все інше робить сайт.
 
Про ощадливе виробництво написано багато книжок, але із практикою впровадження завжди складності. Тут не лише інформація, а й автоматизоване вирішення найважливіших завдань TPM та 7QCT.
Контакти: пошт@, тел. +38 (067) 664-92-42, Skype   Viber   WhatsApp   Telegram © Лучанінов С.В., 2013
     Версія від 29.03.2022