ЛСВ консультант - 7QCT - Діаграми розкиду (Scatter Diagram)
HyperLink
GooglePlay   Facebook   VKontakte   LinkedIn   YouTube
 
укр  
   рус  
Частину функцій вимкнено.
Вхід   Реєстрація


GooglePlay   Facebook   VKontakte   LinkedIn   YouTube

LEAN PRODUCTION – ОЩАДЛИВЕ ВИРОБНИЦТВО

7QCT - сім інструментів контролю якості
 
Діаграми розкиду

Діаграми розкиду – особливий графічний метод, що дозволяє встановити та проаналізувати зв’язок між двома величинами. Наприклад, зв’язку між температурою та спожитою енергією, трудомісткістю складання та кількістю складальних одиниць тощо.

Метод діаграм розкиду – простий, не потребує складних розрахунків та може застосовуватись на усіх організаційних рівнях усіма категоріями персоналу. Проте, слід зазначити, що він може застосовуватись лише для лінійних, або близьких до лінійних залежностей.

Для проведення аналізу необхідні від 8 до 90 пар (XY) значень, зв’язок між якими аналізується. Збільшення кількості вихідних даних призводить до зростання витрат часу, не забезпечуючи зростання точності розрахунку.

Порядок побудови діаграми розкиду дуже простий:

  1.  Відкладаючи на осях X та Y значення для кожного з аналізованих результатів. Поле діаграми має бути квадратним.
  2. Розділяємо точки вертикальною лінією таким чином, щоб ліворуч та праворуч від неї кількість точок була однаковою. Так само ділимо лінією точки «навпіл» по горизонталі. Ми накреслили медіани.
  3. Порахувати точки у чотирьох секторах («чвертях»), відокремлених медіанами.
  4. Якщо найбільша кількість точок у «протилежних» чвертях, накреслюємо медіани у кожній з цих чвертей та з’єднуємо точки перехрещення цих медіан прямою лінією. 
На рисунку наведено графік розкиду щодо зв'язку температури процесу та виходу годного.

Звісно, прочитавши Ви можете сказати, що усе це можна зробити на комп’ютері, а сам метод графіків контролю вже не актуальний. Звісно, можна зробити на комп’ютері, проте він не завжди є, і використавши діаграму розкиду Ви здивуєтесь наскільки просто отримується результат на простому аркуші паперу.

Хочете дізнатись більше?
Візьміть участь у нашому семінарі чи практикумі, або замовте ЛСВ консультацію

< Назад                                                                                                                           Далі >   

ПОДІЛИТИСЯ  FB  VK  IN  TW
Контакти: пошт@, тел. +38 (067) 664-92-42, Skype   Viber   WhatsApp © Лучанінов С.В., 2013-2021
     Версія від 28.01.2021