ЛСВ консультант - 7QCT - Контрольні карти
 HyperLink    укр  
    рус  
  
Частину функцій вимкнено.
Вхід   Реєстрація

HyperLink

LEAN MANUFACTURING – ОЩАДЛИВЕ ВИРОБНИЦТВО

7QCT - сім інструментів контролю якості
 
Контрольні карти

Пошук та аналіз проблем починається зі збирання вихідних даних. У рамках 7QCT основним методом, що використовується для збирання даних щодо визначення виробничих проблем, є контрольні карти (контрольні листи).

Контрольна карта – стандартизований документ у вигляді таблиці, або схеми, де фіксуються показники виробничого, або іншого процесу, характеристики виробу тощо, при цьому фіксація, зазвичай, ведеться у простій формі – позначки, відмітки, тощо.

Контрольні карти набули поширення в усіх країнах світу, розширюється їх використання і у нашій країні. Хто заповнює контрольні карти – усі категорії працівників, перш за все, робітники.

Контрольні карти найчастіше використовуються для:

  • контролю місця знаходження дефектів;
  • контролю причин дефектів;
  • контролю розподілу показників виробничого процесу;
  • контролю якості продукції;
  • контролю витрат або втрат ресурсів;
  • контролю стану устаткування або оснащення;
  • контролю виробничої та технологічної дисципліни;
  • контролю використання робочого часу;
  • контролю виконання виробничих завдань тощо.

Контрольні карті, найчастіше, оформлюють у вигляди таблиць, де робітники роблять необхідні помітки. Під час складання контрольних карт передбачається внесення до нього максимально доцільну кількість даних, що дозволяє у подальшому розширювати та поглиблювати аналіз ситуації.

Приклад контрольної карти - контроль роботи верстату та його налаштувань через періодичне вимірювання фактичного діаметру виготовлюваних деталей.

Застосування контрольних карт, забезпечуючи достатню точність, дозволяє без додаткових матеріальних витрат проводити збирання та попередній аналіз великих обсягів інформації щодо якості продукції, стану виробничого процесу та недоліків у його організації.

Хочете дізнатись більше?
Візьміть участь у нашому семінарі чи практикумі, або замовте ЛСВ консультацію.

< Назад                                                                                                                           Далі >

Контакти: пошт@, тел. +38 (067) 664-92-42, Skype   © Лучанінов С.В., 2013-2020
     Версія від 14.09.2020