прості рішення складних завдань
  Українська    Русский
Анонімний користувач
Частину функцій вимкнено

Вхід        Реєстрація  LEAN MANUFACTURING – ОЩАДЛИВЕ ВИРОБНИЦТВО

7QCT - сім інструментів контролю якості
 
Аналізуємо гістограму

Аналіз отриманої гістограми можна проводити у різний спосіб, проте найпростіше - просто порівняти виглід Вашої гістограми із типовим зразком. Навіть такий простий спосіб дає чудові результати!

Симетрія
Характер розподілу близький до нормального закону. Такий тип гістограм найчастіше зустрічається. Результати вимірювань придатні до проведення подальшого аналізу.
Зміщення
Велика частка даних дорівнює або менше середнього (ліве зміщення), або дорівнює або більше середнього значення (праве зміщення). Це може визначатись особливостями технологічного процесу, наприклад, роботі у негативних допусках, а може говорити про зношеність чи невірне налаштування устаткування. Результати вимірів придатні для подальшого використання, прогте слід провести додаткову перевірку причин зміщення.
Дві вершини
Наявність двох, або більше, вершин свідчить про перемішування декількох вибірок. Наприклад, результатів вимірювання на декількох різних верстатах, або різних параметрів близьких за числовими значеннями (довжина-ширина) тощо. Набір даних потребує групування за основними ознаками (стратифікації). Використовувати для подальшого аналізу не можна.
Обрізаний край
Поширена ситуація. Це, зазвичай, свідчить про те, що частина даних, наприклад тих, що виходили за поле допуску, просто була ігнорована (не реєструвалась). Потребує додаткової перевірки.
Піднятий край
Зазвичай свідчить про навмисне внесення викривлень. Наприклад, коли дані, що виходили за поле допуске було «округлено» до рівня, що відповідав стандарту. Потребує додаткової перевірки.
Викид даних
Зазвичай свідчить про серьозні помилки під час збирання вихідних даних, змішуванні різних вибірок або збоях у технологічному процесі. Вихідні дані та об’єкт досліджень підлягають додатковій перевірці.
«Плато»
Характер розподілу далекий від нормального. Це свідчить або про змішування двох, чи більше вибірок (наборів даних), або про близький до лінійного характер розподілу. Якщо лінійних характер розподілу відповідає особливостям вивчуваного процесу, дані придатні до подальшого аналізу. Якщо ж ні, то використання даних не рекомендоване.

Хочете дізнатись більше?
Візьміть участь у нашому семінарі чи практикумі, або замовте ЛСВ консультацію.  

Пошук:

НОВЕ!
Повністю оновлено модулі розрахунку чисельності на основі норм часу та норм виробітку/обслуговування.


Додано  новий  разділ Оцінка за KPI, а також
он-лайн конструктор карт KPI

НОВЕ!
Мікроелементні норми, тепер доступні он-лайн.

НОВЕ!
Фотографія он-лайн, автоматизує й спостереження, й оброблення їх результатів.

НОВЕ!
Підвищено швидкусть розрахунків під час переводу хронометражів у формули.
Контакти:  пошт@, тел. +38(067)664-92-42, Skype © Лучанінов С.В., 2013-2019
     Версія від 12.09.2019